על המודעות היום למשרד כסביבת עבודה מעוצבת ונעימה

משרד מעוצב ויפה מורכב ממספר דברים. ריהוט משרדי, תאורה, צבעים, חלוקת החלל, קרמיקה, אביזרים משלימים. כשכל אלה משולבים יחדיו בצורה הרמונית ונאה – נקבל משרד אטרקטיבי למראה, שיעשה לנו חשק לעבוד בו. למרבה הצער, יש הרבה מאוד מקומות עבודה היום שמזלזלים במראה המשרד. מכר מובטל סיפר לי ברתיעה על כל המקומות שכיתת רגליו אליהם במהלך סבב ראיונות עבודה.
תוכלו למצוא הרבה משרדים שנראים ככוכים אפלוליים, קטנטנים ודחוסים שגם עכבישים היו נרתעים מהמראה שלהם, עם ריהוט משרדי ישן, מגושם, שטובע תחת הרים של ניירות ומסמכים ולא משאיר הרבה מרחב לעבודה. חלק מאיתנו מוצאים את עצמנו נרתעים יותר מאחרים ממראה משרד שכזה. אסתטיקה ועיצוב משפיעים על אנשים כאלו בצורה חזקה יותר מאשר אחרים.
אם אתם מהאנשים האלה, ועובדים במן כוך חשוך ללא חלונות שנקרא משום מה "משרד", תוכלו עכשיו להבין מדוע אתם מרגישים קצת מדוכדכים בכל בוקר. שהרי לבוא ולבלות כל כך הרבה שעות במקום כה מדכא, זה משהו שיכול לחנוק את נפשו של כל חובב אסתטיקה באשר הוא. נקווה שהמודעות למשרד נאה ולסביבה מרווחת ונעימה תעלה עוד במשך השנים.

אבל אסתטיקה מעוצבת היא לא הכול – ריהוט משרדי  צריך להיות גם נוח, ובעיקר נוח. משרד צריך לספק סביבת עבודה שתמנע לנו כאבי גב ופרקים ככל האפשר. כאבים עשויים להסיח את דעתנו מהעבודה עצמה. ריהוט משרדי איכותי – כסאות אורטופדיים, שולחנות מחשב ארגונומיים – כל אלה יתרמו לנוחות שלכם ולפרודוקטיביות שלכם.

מראה המשרד והרהוט שלו משפיעים עלינו בצורה אינטואיטיבית, בין אם אנחנו לקוחות שנכנסים אל המשרד או חלק מצוות העובדים. משרד נאה, ריהוט משרדי נוח, אלה הדברים שיגרמו לכם לפתח סלידה ורתיעה, או משיכה ונינוחות, כלפי המשרד שלכם.